II.ročník Kulobraní pod lipami - Petanque turnaj

 

Obřístevský spolek májový Vás zve na II. ročník "Kulobraní pod lipami" - turnaj v petanque.

Tato akce bude uskutečněna dne 1.9.2018 na návsi v parku u morového sloupu v Obříství. Těšíme se, tak jako v loňském roce, na Vaši účast a na příjemně strávený den na vzduchu s přáteli a našimi spoluobčany.

Zvaný je každý, kdo je hravý a bez omezení věku, a to je právě úžasnou předností tohoto sportu, že ho může hrát prakticky kdokoli (ženy s muži, starci s dětmi, i tělesně postižení se mohou zúčastňovat všech turnajů).

 

 

Přihláška ptg turnaj_2018.xls (28160)

Kulobraní 2018.pdf (214599)

Pétanque pravidla.doc (44032)

Kulobraní pod lipami

I.ročník turnaje v petanque

Vážení hráči i návštěvníci,

   velice ráda bych Vám poděkovala za účast na našem I. ročníku obřístevského Kulobraní pod lipami. Podzimní počasí nám nakonec vcelku vyšlo vstříc, a díky tomu jsme s Vámi mohli strávit úžasný den plný hráčského napětí a soupeření.

   Na poslední chvíli se k nám připojily ještě další hráčské týmy, a tak konečný počet soutěžících trojic byl 15. Na návsi pod lipami se vzájemně utkaly tyto týmy: Sedmikrásky, Shafr stone team, Drbani team, Sousedi, Přespolňáci, Novovinohraďáci, Predátoři, Saunaři, Štajner, Střelci, Outsideři, J-I-M Elite tým, Smajlíci, Vodáci a tým Lamberk.

Hrály na pěti připravených polích a rozpoznat se od sebe daly podle osobitých týmových triček. Petangové koule se blýskaly na podzimním trávníku posetém spadaným listím a zvlášt košonek, vystřelovací míček, ke kterému směřovaly další koule, bylo mnohdy obtížnější najít.

Výsledné umístění týmů:

1. místo    Outsideři

2. místo    Smajlíci

3. místo    Přespolňáci

Trofej Dřevák Kulobraní získal tým    Stafr stone team.

Trofej Chromák Kulobraní získal tým Lamberk.

   Vítězové si odnesli symbolické poháry a trofeje. Všem hráčským týmům bych ráda ještě jednou poděkovala. Budu doufat, že se příští rok opět uvidíme ve stejném nebo i větším počtu.

   Další díky posílám Honzovi Bílému za zajištění ozvučení celého dne, dále "Bílému židovi" za vynikající uspokojení našich žaludků (občerstvení zajišťoval p. Günter Schön, majitel hospody U Bílého žida v Tuhani) a samozřejmě děkuji také našim přítomným hasičům.

   Fotografie, které zobrazují pohodovou atmosféru tohoto dne, budou nahrány na rajče (odkaz bude uveřejněn) zde a budou také vyvěšeny na FB.

Na samý závěr bych chtěla poděkovat všem hlavně členům Obřístevského spolku májovníků, kteří celý turnaj připravili a zajistili, a také Obecnímu úřadu za podporu při vzniku této akce, která, jak doufáme, se stane příjemnou společenskou tradicí v naší obci.

                                                                          S úctou a díky Michaela Vohlídalová, předseda OSM

Petanque turnaj

Obřístevský spolek májový si pro Vás připravil novou akci, a to "Kulobraní pod lipami" - turnaj v petanque.

Tato akce bude uskutečněna jako I. ročník dne 16.9.2017 na návsi v parku u morového sloupu v Obříství a pokud se setká s úspěchem, rádi ji pro Vás připravíme každoročně.

Jelikož z nás, organizátorů, je málo těch, kteří hru dobře ovládají, těšíme se nejen na to, že se ji společně naučíme, ale i na příjemně strávený den na vzduchu s přáteli a našimi spoluobčany.

Zvaný je každý, kdo je hravý a bez omezení věku, a to je právě úžasnou předností tohoto sportu, že ho může hrát prakticky kdokoli (ženy s muži, starci s dětmi, i tělesně postižení se mohou zúčastňovat všech turnajů).

Přihláška ptg turnaj_2017.xlsx (14814)

Pétanque pravidla a historie.pdf (368208)

Kulobraní 2017.doc (71680)